Русский Українська

Все про бетон - корисна інформація про бетоні вiд ВК Сервіс

Исторiя

     Відомий більше 6000 років (Межиріччя), широко використовувався в Стародавньому Римі. Після падіння Римської імперії рецепт виготовлення бетону був забутий на тисячу років. Сучасний бетон на цементному в'яжучому речовині відомий з 1844 року (І. Джонсон), (патент на портландцемент отримав в 1824 році Joseph Aspdin, патент на «римський цемент» отримав в 1796 році Джеймс Паркер).

 
      Світовими лідерами у виробництві бетону є Китай (430 млн кубічних метрів у 2006 році) і США (345 млн кубічних метрів в 2005 р і 270 млн кубічних метрів в 2008 р) У Росії в 2008 році було вироблено 52 млн кубічних метрів бетону.
 

БЕТОН В БУДІВНИЦТВІ

    Бетон вважається провідним серед відомих будматеріалів. Він являє собою особливий кам'яний матеріал, розроблений штучно. Він виходить методом затвердіння добре підібраною і ущільненої суміші конкретного в'яжучого препарати, в тому числі цемент або інші схожі. Крім того тут неодмінно потрібно застосування води і наповнювачів, які додаються в конкретних пропорціях по відношенню до сукупного розміру виготовляється маси. Ще не затверділий цей весь розчин носить назву бетонної суміші. Часто в цій суміші знаходяться спеціалізовані присадки, які можуть кардинально змінювати характеристики і навіть сферу застосування бетонуХоча при всьому при цьому ці присадки ніяк не псують його ключових характеристик для будівельної галузі.  

     На даний момент фактично ні 1 процес будівництва не можна уявити без бетону. Це стало можливим завдяки використанню його конкретних якостей і особливостей в будівництві. Так для різних видів систем роблять упор на якусь характеристику бетону. З числа часто зустрічаються типів впровадження є прості бетонні збірки, для яких потрібно особлива стабільність бетону. Найвищий рівень морозостійкості бетону знайшов своє використання при зведенні споруд, які опинилися на відкритому повітрі, також для укладання дорожнього полотна.Тому, що бетонний розчин морозостійкий він до того ж досить добре зберігає тепло. Це його якість виявило своє використання в ході побудови стін і перекриттів житлових будинків. Крім іншого для цього виду систем має велике значення маленький об'ємна вага готової бетонної маси. У житлових будинках розчин бетону застосовують і для підлог. Багато в чому дане пов'язане з тим, що цей матеріал практично не зношується.

     Сьогодні дійсно якісну бетонну суміш можливо придбати на ЗЗБК, яких в наших містечках дуже велике велика кількість.

 

Виготовлення

      Бетон виробляється змішуванням цементу, піску, щебеню та води (співвідношення їх залежить від марки цементу, фракції і вологості піску і щебеню), а також невеликих кількостей добавок (пластифікатори, гідрофобізатори, і т.д.). Наприклад, при застосуванні цементу марки 400 для виробництва бетону марки 200 використовується співвідношення 1: 3: 5: 0,5. Співвідношення вода / цемент (позначається також В / Ц, водо-цементне співвідношення, іноді також застосовується термін водоцементному модуль) - очень важная характеристика бетона. От этого соотношения напрямую зависит прочность бетона: чем меньше В/Ц, тем прочнее бетон. Теоретически, для гидратации цемента достаточно В/Ц=0,2, однако, у такого бетона слишком низкая пластичность, поэтому на практике используются В/Ц 0,3-0,5. Очень распространенной ошибкой при кустарном производстве бетона является чрезмерное добавление воды, которое увеличивает подвижность бетона, но в несколько раз снижает прочность бетона.

Види бетона

     Згідно п.1 ГОСТ 25192-82, класифікація бетонів проводиться за основним призначенням, виду в'яжучого, виду заповнювачів, структурі та умовам твердіння.

    За призначенням розрізняють бетони:
- звичайні (для промислових і цивільних будинків)
 
 - спеціальні - гідротехнічні, дорожні, теплоізоляційні, декоративні, а також бетони спеціального призначення (хімічно стійкі, жаростійкі, звукопоглинальні, для захисту від ядерних випромінювань і ін.).

  По виду в'яжучого речовини поділяють на: цементні, силікатні, гіпсові, шлаколужні, асфальтобетон, пластобетон (полімербетон) та ін.

  По виду заповнювачів бетони можуть бути на: щільних, пористих або спеціальних заповнювачах.
  За структурою бетони можуть бути щільною, поризованої, комірчастої або крупнопористой структури.
  За умовами твердіння бетони підрозділяють на тверділи:
  • в природних умовах;
  • в умовах обробки їх при атмосферному тиску;
  • -в умовах обробки їх при тиску вище атмосферного (автоклавного тверднення).
Додатково до класифікації ГОСТ 25192-82 використовується класифікація:
По об'ємній масі бетони підрозділяють на:
 
- особливо важкий (щільність понад 2500 кг / м³) - баритовий, магнетитові, лімонітовий;
- важкий (щільність від 1800 до 2500 кг / м³) - гравійний, щебеневий (базальтовий, вапняковий, гранітний);
- легкий (щільність від 500 до 1800 кг / м³) - керамзитобетон, пінобетон, газобетон, арболіт, вермікулітовий, перлітовий;
- особливо легкий (щільність менше 500 кг / м³).

За змістом в'язкої речовини і заповнювачів розрізняють бетони:

- худі (з пониженим вмістом в'яжучого речовини і підвищеним вмістом крупного заповнювача),
- жирні (з підвищеним вмістом в'яжучого речовини і зниженим вмістом крупного заповнювача),
- товарні (c співвідношенням заповнювачів і в'яжучого речовини за стандартною рецептурою).

Міцність на стискання

     Основний показник, яким характеризується бетон - міцність на стиск, за яким встановлюється клас бетону. Згідно СНиП 2.03.01-84 «Бетонні і залізобетонні конструкції», клас позначається латинською буквою «B» і цифрами, що показують витримується тиск в мегапаскалях (МПа). Наприклад, позначення В25 означає, що бетон даного класу в 95% випадків витримує тиск 25 МПа (СНиП 2.03.01-84 *). Але для розрахунку показника міцності необхідно враховувати коефіцієнти, наприклад для класу В25 нормативна міцність на стиск, застосовувана в розрахунках - 18,5 МПа (табл. 12 СНиП 2.03.01-84 *). Вік бетону, який відповідає його класу по міцності на стиск і осьовий розтяг, призначається при проектуванні виходячи з можливих реальних термінів завантаження конструкції проектними навантаженнями, способу зведення, умов твердіння бетону. При відсутності цих даних клас бетону встановлюється у віці 28 діб (СНиП 2.03.01-84 *).

     Поряд з класами міцність бетону такоже задається марками, что позначаються Латинська літерою «М» и цифрами 50-1000, Які дають зрозуміті межа міцності на стіск в кгс / см². Додаток 1 ГОСТ 26633-91 «Бетони важкі и дрібнозерністі.

     Для перевірки міцності незатверділої суміші використовуються камери нормального твердіння, перевірка міцності готової конструкції здійснюється за допомогою Молотка Кашкарова, Молотка Фізделя або Молотка Шмідта.

Класифікація бетононасосів
    

мобільні - на автомобільному шасі,

автобетононасоси (АБН):

стаціонарні - без можливості самостійного пересування, встановлюються на колеса і переміщаються на причепі. Мають велику потужність в порівнянні з мобільними бетононасосами, але не мають стріли для подачі бетонної суміші.

 

   Автобетононасосы также разделяются по длине раздаточной стрелы. Стрелы бывают от 10 до 70 метров.